Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja II-etapp, Valgehobusemäe XCO pakkus seekord sarja kõige noorematele osalejatel, ehk vanuseklassidele 10 ja 12 sisuliselt täisväärtusliku krossirada koos kõikide selle juurde kuuluvate rajaelementidega. Esmakordselt said meie tulevikulootused võistlusolukorras proovida legendaarset rock gardenit ja sinna juurde kuuluvaid hüppeid. Korraldajate hirm, et äkki osutub see rajalõik ülejõu käivaks, osutus täiesti asjatuks. Tubli treeningtöö käis juba päevi enne võistlust ja jätkus ka võistluspäeva hommikul. Kohalolnud treenerid ja lapsevanemad said kogeda, millise hasardiga kui kiirelt meie noorimad ratturid uusi rajaelemente sõitma õpivad. Õigus oli neil, kes ütlesid, et päeva esimeses stardis, milles osales koguni 34 võistlusklasside  N10, M10, N12 ja M12 last, ühtegi kaotajat ei olnud ja absoluutselt kõik olid võitjad!

Vanuseklassid 14 ja 16 sõitsid Valgehobusemäe põhiringil ja tehnilise soorituse osas jätsid ilmselt nii mõnelegi  täiskasvanute stardis osalejale silmad ette. Keerukamate rajalõikude B-liinid, ehk lihtsamad, kuid väikest ajakaotust kaasa toovad, olid vähekasutusest. 

Naiste eliitklassi arvestuses üllatas südi sõiduga Merilin Sirvel, jättes teiseks Mari-Liis Mõttuse. Kolmandana finišeerus Sille Puhu 

Meeste sõitu olid tulnud ilmestama kaks külalisvõistlejat Lätist, kes ka kohe avaringil tempot dikteerisid ja liidriks asusid. Meie sõitjatest asus esimesena külalistele küünte ja hammastega vastupanu osutama Imre Ojavere, kes vapralt kestis lõunanaabrite tempos kaks ringi aga pidi seejärel tempos järele andma. Selleks ajaks oli oma mootori täispööretel käima saanud ja lapsepõlves õpitud maastikuratta hea käsitlemise meelde tuletanud meie praegune maantee äss – Rait Ärm (Equipe Cycliste Continental Groupama-FDJ). Raidul tuli vastu võtta kahe lätlase poolt pakutud tuline ja pealtvaatajategi pulsi üles ajanud taktikamäng. Viimasele ringile minnes oli Rait küll mõlemast lätlasest mööda saanud aga vahetult enne raja pikale singlilõigule pöörates suutis lätlane Mareks Balodis (ZZK) marulise spurdiga meie mehest mööda suruda ja kasvatas järgneval rajalõigul vahe piisavalt suureks ja viimasele pikale tõusule jõudes oli Raidule juba püüdmatus kauguses. Kolmandana finišeerus Rodzers Petaks.

Korraldajad tänavad osavõtjaid ja ilmataati, kes väga kena ilma eest hoolitses. Oli tõeline XCO pidupäev!

Kõikide võistlusklasside tulemused

Meeste liidrite stiilinäited lühiklippide näol: https://photos.app.goo.gl/itDQZovwUwjsapom8

Fotoalbum: https://photos.app.goo.gl/yPugLymLLB66Kkt58