Pühapäeval, 2. septembril Valgehobusemäel peetud Husqvarna Olümpiakrossi maastikurattasarja VII ja ühtlasi ka viimase etapi võitis meeste eliitklassis Markus Pajur. Teise ja kolmanda koha pälvisid vastavalt Armin Pilv (Haanja Rattaklubi) ja Magnus Krusemann (A&T Sport).

Naiste eliitklassi võidusõidu võitis Spordipartneri esindaja Kätlin Kukk. Merili Sirvel (KJK) ületas finishijoone teisena ning kolmas oli Sille Puhu.

Teistes vanuseklassides saavutasid esimesed kohad Johann Mattias Puuorg (M14), Annabrit Prants (N14), Henry Grünberg (M16), Mailis Salla (N16), Rait Ärm (MJ), Raiko Kaldoja (M-Sport), Mirko Põldma (Sen1), Indrek Epner (Sen2) ja Tarmo Neemela (Sen3).

Valgehobusemäe XCO oli ühtlasi ka viimane etapp Husqvarna Olümpiakrossi karikasarjas. Sarja kokkuvõttes oli võidukad Armin Pilv (ME), Mari-Liis Mõttus (NE), Romet Pajur (M14), Annabrit Prants (N14), Henry Grünberg (M16), Silvia Türkson (N16), Rando Marten Evendi (MJ), Kätlin Kukk (NJ), Ivar Vaab (M-Sport), Dmitri Sõptšenko (Sen1), Tarmo Mõttus (Sen2), Tarmo Neemela (Sen3).

Valgehobusemäe rada oli enamusele osalejatest tuttav – tegemist oli 2017 aasta Eesti meistrivõistluste rajaga. Siiski oli rajameister Alari Kannel viinud sisse rea uuendusi. Ringil oli korralikult tõusumeetreid ning samuti tehnilisi elemente, mis olid täpselt ”parajad” sellise tasemega võidusõidu jaoks. Rahvusvaheliste võistluste jaoks on võimalik tehnilisi osasid pisut ”peale keerata” ning tipptasemel võistlusi võib Valgehobusemäe rada uhkusega võõrustada.

Sarja viimasel etapil loositi välja peaauhind – Husqvarna 400-seeria survepesur, mis läks loosi sarja kõigil etappidel osalenute vahel. Õnnelik võitja oli noor andekas rattamees Martin Kruseman. Palju õnne!

Husqvarna Olümpiakrossi karkasari on käesolevaks aastaks lõppenud!

Karikasarja korraldajad tänavad osavõtjaid! Olümpiakrossi radade ettevalmistamine on mahukas töö ning vaid osalejate jaoks on need rajad loodud. Täname!

Sarja korraldajad tänavad kohalikke toetajaid! Tegemist on non-profit üritusega, mille eesmärk on Eestis maastikurattasõitu arendada. Ilma kohalike toetajate abita poleks see võimalik.

Korraldajate eriline tänu kuulub Husqvarnale!

Aitäh ja kohtumiseni 2019 hooajal!