Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja IV etapil võidutsesid eliitklassides Mari-Liis Mõttus ja Rait Ärm.

Põleva Kivi XCO võistluspäev algas  soodsalt, Kiviõlis traditsiooniks saanud vihmast võistluspäeva – õnneks ei olnud. Hea ilm tegi ka rajaolud kiiremaks, erinevalt varasematel aastatatel. Päeva alustasid M/N10 ja M/N 12 vanuseklassid. Kõige noorematel tuli läbida kolm ringi. Võitjateks tulid vanuseklassides N10 – Isabel Kiis, M10 – Kaarel Laasnoo, N12 – Marta Mõttus ja M12 – Uku Järv.

Päeva teises stardis olid võistlusklassid N/M 14, kus osales kokku 41 ratturit. Sõideti 3,4 km ringil, millel oli arvestatavad 130 tõusumeetrit. Põnevas võistlusrivis tuli esimesena üle finišijoone Hugo Hendrik Orav ja neidudest oli kiireim Loore Lemloch.

Kolmandas stardis olid esindatud M/N 16 ja NJ. Kiiret minekut näitas Matthias Mõttus, kelle ringiaeg 13:16 on arvestatav ka eliitklassis. Neidudest oli kiireim Maribel Rannala ning nais juunioritest Marii-Isabel Allikberg.

Meeste eliitklassis võidutses ülivõimsalt Rait Ärm, kes oli võitmatu ka eile peetud Hepa 20. Rapla Rattamaratoni GP-l. Ärm tegi oma kiireima ringiaja viimasel ringil.  Temale järgnesid meeste arvestuses Kirill Tarassov ja kolmandana lõpetas Imre Ojavere. Hea sõidu tegi MJ vanuseklassis Porter Racingut esindav Johann Mattias Puuorg, kes lisaks oma vanuseklassi võidule oli meeste üldjärjestuses viies. Naiste arvestuses olid kiireimad Mari-Liis Mõttus, teiseks tuli Merili Sirvel ning kolmandaks Laura Lepasalu. Naisjuuniorite arvestuses võidutses Marii-Isabel Allikberg.

Seeniorite klassis on paremusjärjestus endiselt sama. Ojavere, Malva ja Epneri seeniorklasside võite täna keegi rikkuda ei suutnud.

Põleva Kivi XCO’le olid osalema tulnud ka 9 Ukraina noorsportlast koos treeneriga. Noored, kes on vanuses 12-16 aastat, said kolm võistlejat poodiumile. Tavaliselt pole nad Ukrainas XCO formaadis võistelnud. Sel nädalal Kiviõlis peetud minilaagrit toetasid rattaklubi ja eraisikud. Arvestades nende erinevat tausta, tegid nad kõik väga head sõitu.

Põleva Kivi tänab kõiki osalejaid ja toetajaid sportliku päeva eest. Järgmine Husqvarna Olümpiakrossi etapp peetakse Valgehobusemäel 03. juulil.