Ida-Virumaa maastikuratta nädalavahetusel pani punkti Põleva Kivi XCO, mille võistluspäev algas kevadiselt, sooja oli 10 kraadi ja puhus karge tuul. Hommikune vihmasadu tegi peale pikka põuda, rajaolud isegi paremaks. Kiviõlis traditsiooniks saanud vihmast võistluspäeva esimeses pooles olid tulnud osa võtma 91 noorratturit.

Päeva esimeses stardis alustasid M/N10 ja M/N 12 vanuseklassid. Kõige noorematel tuli läbida kolm ringi. Võitjateks tulid vanuseklassides N10 – Karolina Lilenbach, M10 – Hans Hendrik Orav, N12 – Samanta Celitane Lätist ja M12 – Steven Sumberg.

Päeva teises stardis olid võistlusklassid N/M 14, kus osales kokku 28 ratturit. Sõideti 3,4 km ringil, millel oli arvestatavad 130 tõusumeetrit. Põnevas võistlusrivis tuli esimesena üle finišijoone Egert Tammeleht ja neidudest oli kiireim Marta Mõttus.

Kolmandas stardis olid vanuseklassid M/N 16 ja NJ. Stardijoonele kutsuti 19 ratturit, kellest kiireimat minekut näitas Niko Terho, kelle ringiaeg 13:03 on arvestatav ka eliitklassis. Neidudest oli kiireim Mairit Kaarjärv, kelle kiireim ringiaeg oli 17:33 ning NJ vanuseklassi võitis Mia Carla Tegelmann.

 

Päeva viimases stardis tuli võitjaks ülivõimsalt Markus Mäeuibo, kes on MJ vanuseklassis. Teine ja kolmas koht lahendati finišisirgel Imre Ojavere (M19-34/M35-39 vanuseklassis) ja Raiko Kaldoja (ME vanuseklassis) vahel, kus Imre tugevus jäi peale. Imre osales ka eile peetud Alutaguse Rattamaratonil, kus ta jäi neljandaks.

Naiste arvestuses olid kiireimad Annabrit Prants, teiseks tuli Maris Kaarjärv ning kolmandaks Sille Puhu.

Järgmine Husqvarna Olümpiakrossi Karikasarja etapp toimub Narvas, Äkkeküla XCO rajal 16. juulil.

Tänased võistluspäeva tulemused saadaval siit: https://nelson.racetecresults.com/results.aspx?CId=16267&RId=6277&EId=10