12. juunil Šveitsis  toimunud Lenzerheide MK-etapil saavutas kodurajal võidu Nino Shurter, kellele oli see 34. MK-karikasarja võit.

Selle rekordiga möödus ta Julien Absalonist ja seda veel kodupubliku ees. Nino oli stardist minnes juba terav ning testis kaassõitjaid. Neljandal ringil tema ja Mathias Flückigeri taga kukkumise tõttu tekkinud vahet kellelgi kinni püüda ei õnnestunud. Peale võitu ütles Nino: “Kahtlemata ei ole paremat kohta võita kui siin. Jah, 34. võiduni jõudmine võttis mul kaua aega, aga see oli vägev. Kodus olles ma tõesti ootasin seda sõitu, kus ma ilmselt viimast korda võistlen. Seetõttu tahtsin ma tõesti anda endast maksimumi ja loodetavasti siin võita.” Lenzerheide MK-karikasarja etappi 2024 aastal ei toimu. 2025 aastal saab korraldusõiguse Šveitsi linn Valais, kus toimuvad maailmameistrivõistlused.

1.Nino Schurter (SUI | SCOTT SRAM MTB RACING TEAM) 1:24:04

2. Alan Hatherly (RSA | CANNONDALE FACTORY RACING) 1:24:19

3. Jordan Sarrou (FRA | TEAM BMC) 1:24:20

105. Kirill Tarassov (EST I ) -4 LAP

Brentjens Mountainbike Racing Team FB
Janika Lõiv – KMC MTB RACING TEAM

Naiste sõidus valitses Lenzerheide juurikalisel rajal Loana Lecomte, kes sõitis kogu sõidu koos Anne Terpstra, Pauline Ferrand Prevot ja Alessandra Kelleriga.  Otsustav äraminek toimus prantslanna viimase ringi esimesel tõusul. Tõusul saavutatud edu säilis ringi lõpuni. Eestlastest oli finishis 13-ndanal Janika Lõiv ning 74-ndana Merili Sirvel.

Janika: “Peale Nove Mesto MK-d olid tegelikult minu ootused üsna madalad Lenzerheide osas. Ma ei ole kunagi ühtegi eriti tugevat sõitu suutnud Lenzerheides teha, seega oli peamiseks eesmärgiks selline üsna üldine “mull”: Anna endast parim! Sõidu algus läks üsna kehvasti minu jaoks. Stardis lasin end välja trügida ja vajusin kohe alguses palju kohti taha poole. Esimene ring oli kõike muud kui rattaga sõitmine. Käis tihe rebimine iga koha peale. Ma oleks peaaegu kaks korda kukkunud, sest võitlesin positsiooni pärast. Lisaks pidin jooksma mitmes kohas ning sõitma B liini. Alates teisest ringist sain ma hakata korralikult sõitma. Üldine tunne oli hea, aga mägedest üles sõita oli siiski üsna raske. Endale üllatuseks olin laskumistel kiire ja püüdsin palju tüdrukuid kinni. Üheks tegevuseesmärgiks oli sõita juurikalisi kohti effektiivsemalt ning töötada nendel kohtadel maksimaalselt kogu kehaga. See mul õnnestus ning tundsin, et liigun hästi edasi. Iga järgneva ringiga suutsin enda ees olevaid tüdrukuid kinni püüda ja ka mööda minna. Kahel viimasel ringil olin tegelikult juba üsna läbi ja jõud hakkas otsa lõppema, kuid nägin, et liigun endiselt erksamalt edasi kui teised mu kõrval. Viimasele ringile minnes jäin koos sõitma ühe USA tüdrukuga, kes oli väga visa ja ei tahtnud mind üldse mööda lasta. Spurtis iga hetk kui ma üritasin mööduda. Õnneks tal sai ka jõud otsa ja jõudsin finishisse 13-ndana.”

Merili: “Võrreldes Nove Mestoga tundsin end rajal palju paremini, aga ilmselt kõrguste vahe andis ikkagi tunda, sest tõusudel liikusin aeglaselt. Andsin kõik, mis sel päeval anda oli. Eks ikka tahaks endast rohkem ja sõita parematel kohtadel.”

Joosep: “Kokkuvõtteks võin öelda, et Lenzerheide MK-karikasarja etapp oli huvitav kogemus, mis jättis mulle rahuloleva tunde. Rada oli põnev ja hästi läbimõeldud, piisavalt tehniline, samas mitte nii raske kui Nove- Mesto. Suutsin juba natukene rohkem kiiret tempot koos teistega hoida ning ootan põnevusega juba Leogangi etappi. See tuleb kindlasti sama raske või isegi raskem kui Lenzerheide, kuid siiski ma naudin võimalust võistelda koos maailma tippudega.

Loana Lecomte – CANYON CLLCTV

Naised:

1.    Loana Lecomte (FRA | CANYON CLLCTV) 1:24:41

2.    Anne Tauber (NED | GHOST FACTORY RACING) 1:24:59

3.    Alessandra Keller (SUI | THÖMUS MAXON) 1:25:13

13. Janika Lõiv (EST | KMC MTB RACING TEAM 1:27:38)

74. Merili Sirvel (EST | -1 LAP)

MU23:

1. Dario Lillo (SUI | SCOTT DAVOS MTB PROJECT) 1.12:58

2. Carter Woods (CAN| GIANT FACTORY OFF-ROAD TEAM) 1:13:00

3. Adrien Boichis (FRA | TRINITY RACING MTB) 1:13:10

118. Joosep Mesi (EST | -2LAP)

Järgmine MK-karikasarja etapp toimub  juba 15.-18. juunil Leogangis Austrias.