Pühapäeval Tartu lähedal Lähtel peetud Husqvarna Olümpiakrossi maastikurattasarja V etapi (mille raames peeti ühtlasi ka Tartu Maakonna lahtisted meistrivõistlused) võitis meeste eliitklassis Peeter Tarvis (KOMO). Teise ja kolmanda koha pälvisid vastavalt Kaur Ojala (Nõmme Rattaklubi) ja Armin Pilv (Haanja RK).

Naiste eliitklassis ületas esimesena finishijoone samuti Haanja rattaklubi esindaja Mari-Liis Mõttus. Merili Sirvel Kalevi Jalgrattakoolist oli paremuselt teine, Janelle Uibokand korraldajaklubi Pelotoni esindades kolmas.

Peeter Tarvis, kelle igapäevatöö pole XCO sõitudel osaleda rääkis pärast sõitu, et jäi alguses täitsa taha ja pidi kõik tõusud jooksma: ”Järjest kohti parandades ja paljudest möödudes juba mõtlesin, et eest ollaksegi läinud, kuna rohkem kiiremini lihtsalt ei jaksanud sõita. Aga siis nägin lõpuks esimesi ja sain aru, et veel on võimalus esimene koht kätte saada ja nii ka läks.”

Mari-liis Mõttuse kommentaar: ”Peamine on see, et saan pärast EM-i suurt traumat taas trenni teha ja võistelda ning ka see on oluline, et hirmu tehniliste kohtade ees pärast suurt kukkumist pole tekkinud.”

Väga tublit minekut näitas ka Eesti juuniorite kuldmedalist Rait Ärm (kiireim ring 12:40). Kuna tema sõit oli pikk 6 ringi ja Peeter Tarvisel tuli sõita 7 ringi, siis oma 6 ringi õnnestus Raidul lõpetada 5 sekundit Peetrist eespool. Võistluste kiireima ringiaja sõitis aga siiski välja Peeter Tarvis (12:24). Üllatuslikult ringiaegade võrdluses paremuselt teine oli Sen1 klassi võitja Mirko Põldma (Siplased) ajaga 12:25.

Teiste vanuseklassides saavutasid esimesed kohad Lauri Tamm (M14), Annabrit Prants (N14), Robert Johanson (M16), Mailis Salla (N16), Rait Ärm (MJ), Ivar Vaab (M Sport), Mirko Põldma (Sen1), Indrek Epner (Sen2) ja Alari Kannel (Sen3).

Lähte rada iseloomustas tõelise rattakrossi karakteristika. Rajal oli piisavalt flowd, mis tegi sõitmise nauditavaks, kuid samas piisavalt oli ka raskeid tõusumeetreid. Vahetult pärast meestesõidu starti kallas maha väga korralik sahmakas vihma, mis muutis raja tõeliseks vanakooli krossiks.

Järgmine, Husqvarna Olümpiakrossi VI etapp, toimub 26. augustil Kütiorus. Raja on ette valmistanud Tarmo Mõttus meeskonnaga ning oodata on midagi uut ja põnevat. Võrratute võimalustega Kütiorg pole üle-eestilist rattakrossi võõrustanud aastaid.

uudise allikas: ejl.ee