Pirita spordikeskuses anti start Husqvarna olümpiakrossi karikasarja avaetapile. Napi plusskraadiga sõidetud etapil võidutsesid eliitklassis Iiris Takel ja Kirill Tarassov. Mõlemad esindavad Kalevi Jalgrattakooli.

Tarassovi võiduajaks oli 1:30,37. Pjedestaali madalamad astmed hõivasid Armin Pilv (Haanja Rattaklubi; 1:31.25) ja soomlane Jere Hara (Motion Finland; 1:34.21). Takeli järel pälvis teise koha Mairis Õispuu (KJK) ja kolmanda Merili Sirvel (KJK).

Päeva esimene start anti noorratturitele. M14 klassis näitas kiireimat aega CFC rattur Romet Pajur, kellele järgnesid soomlane Veeti Jalonen ja Martin Krusemann (KJK). N14 klassis ei olnud vastast Elisabeth Ebrasele (KJK), kes oli kiirem Annabrit Prantsist (KJK) ja Karolin Survast (SMA).

Teises stardis võistlesid naisteklassi ratturid. Ühtegi naisjuuniorit stardis ei olnud, küll aga võitis N16 klassis Mailis Salla (PKA) Anet Sirveli (KJK) ja Silvia Türksoni (POR) ees.

Kõige rohkem startijaid olid viimases stardis, kus rajale tuiskasid mehed vanuses 16+. Noormeeste arvestuses võitis Robert Johanson (CFC), teise koha sai Madis Mihkels (TYS) ja kolmanda Oskar Kontus (SMA).

Meesjuuniorite klassis näitas oma võimu Räit Ärm (POR). Teise ja kolmanda koha jagasid omavahel Elvis Leon Laanjõe (KJK) ja Rando Marten Evendi (POR). Sport klassi esikolmiku moodustasid Ivar Vaab, Kalle Takel ja Raiko Kaldoja, seenior-1 klassi kiireimad olid Daniil Härginen, Margus Malva ja Imre Ojavere. Seenior-2 klassis ei olnud vastast Eero Kiskonenile, kes jättis teiseks ja kolmandaks Tarmo Mõttuse ja Juri Molevi. Vanimas, seenior-3 klassis riputati kuldmedal kaela Tarmo Neemelale. Pjedestaalile mahtusid veel Alari Kannel ja Alar Reiska.

Husqvarna olümpiakrossi karikasarja järgmine etapp peetakse 26. mail Rakveres.

Tulemused

Pildid (Agnes Pajur)