Küllaltki tuulisel, kuid kevadiselt soojal ja päikselisel päeval toimus Husqvarna XCO sarja esimene etapp. Sedapuhku ootas võistlejaid üks tehnilisemaid, kui mitte kõige tehnilisem XCO rada Eestis. Eesti maastikuratta võistluste kurikuulsaim hüpe, 5. korrus, jõudis kindlasti veel rohkemate sõitjate teadmusesse ja oskuste pagasisse. Lisaks eestlastele olid stardis ka lätlaste tulevikulootused Mareks Balodis ja Rodžers Petaks, kes võtsid aegadega 01:17:57.9 ja 01:17:58.0 põhisõidu kaksikvõidu. Kiireimaks eestlaseks oli Argo Rohtmets ajaga 01:18:34.8.

Naistest oli põhisõidu kiireim paljudele meestelgi kõva konkurentsi pakkunud Mariliis Mõttus ajaga 01:25:10.3. Talle järgnesid Kätlin kukk ajaga 01:33:48.6 ja Merili Sirvel ajaga 01:39:26.3.

Meesjuunioride vanuseklassis võitis Henry Grünberg. Teisele ja kolmandale kohale sõitsid Oskar Kontus ja Kert Järva.

Kuni 16-aastaste noormeeste kiireim oli Romet Pajur, kellele järgnesid Lauri Tamm ja Johann Mattias Puuorg. Kuni 16-aastaste neidude seas võidutses Annabrit Prants. Hõbe- ja pronksmedal kuulusid Karolin Survale ja Eliise Kivistule.

M-14 vanuseklassi kiireimad olid Matthias Mõttus, Richard Ründva ja Meelis Anipai, N-14 vanuseklassis aga Maribel Rannala, Mairit Kaarjärv ja Karolina Kull.

M12 vanuseklassis võttis võidu Sebastian Suppi kellele järgnesid Herlen Kajo ja Kristo Õruste. N12 vanuseklassis kolm parimat olid Linda Lensment, Loore Lemloch ning Maria Jürisaar.

M10 poiste esikolmiku moodustasid Hardy Grünberg, Olle Härmat ja Oskar Lemloch. N10 esikolmiku moodustasid Marta Mõttus, Kertu Mitt ja Eleanor Rang.

ME klassi said tulemuse kirja ainult kaks sõitjat, kellest nobedaim oli Armin Pilv ning talle järgnes Rando Marten Evendi. Sport klassis kiireimad olid üldvõidu noppinud Mareks Balodis ja talle juuksekarva jagu kaotanud Rodžers Petaks, kolmandaks tuli Ivar Vaab. Seenior-1 vanuseklassis olid parimad kiireim eestlane Argo Rohtmets, Imre Ojavere ja Dmitri Rusovitš. Seenior-2 klassi väledaimad olid Margus Malva, Indrek Epner ja Tarmo Mõttus. Seenior-3 vanuseklassis võitis Tarmo Neemela, kes edestas Alari Kannelit ja Alar Reiskat.

Kui vaadata lõpetajate hulka ja seda, kuidas sõitjad rajal hakkama said, siis võib väita, et meie ratturid talvega rooste pole läinud. Kohtume juba järgmisel etapil Pirital!

Pilt: Erki Mental

Tulemused

Pildid (Agnes Pajur)