MTB Fest maastikuratturite mitmepäevasõit lõppes Kiviõli seikluskeskuses peetud olümpiakrossiga, kus meeste seas võttis üldvõitu Peeter Pruus. Naiste arvestuses sai Mari-Liis Mõttus teise koha.

Naistel tuli viimasel etapil läbida viis 4,5 km pikkust ringi. Katažina Sosna alustas pisut enam kui kaheminutilise eduga Mõttuse ees. Kui esimese kahe ringi järel oli vahe Sosnaga kahanenud juba minuti võrra, siis edasistel ringidel suutis Mõttus vahet hoida, kuid mitte enam märkimisväärselt kasvatada. Sellest siiski piisas, et võtta kindel etapivõit (1:29.29), tuuri üldarvestuses pidi Mõttus vastu võtma teise koha.

“Tänasele võistlusele läksin ikkagi võidumõtetega, see on ju minu põhiala,” kinnitas Mõttus, et üks eesmärk sai täidetud. “Samas oli eesmärk see kaks minutit täna tagasi sõita. Esimesel ringil läksin oma tempoga sõitma ja tundus, et see vahe pikeneb iga ringiga. Kolmandal ringil läks mul raskeks ja siis võtsin tempos natukene tagasi ja näha oli, kuidas Katažina tõusude peal lähenes. Viimasel ringil panin välja veel nii palju, kui tuli, aga ega seal püssirohtu enam ei olnud. Tänasega jään rahule. Võita sellise tasemega naist ja minut kaotust tagasi sõita, võib rahul olla,” võttis Mõttus viimase päeva kokku.

“Praegu ikka natukene kripeldab, aga ma usun, et hiljem, kui koju sõidan, siis saan aru, et tegelikult sai ikka väga hea asjaga hakkama,” lisas Mõttus üldarvestuse teise koha kohta.

Mõttuse teenis mitmepäevasõidult 70 UCI punkti.

Meestel tuli läbida seitse 4,5 km pikkust ringi. Teisel ringil tabas Pruusi tehniline tõrge, mis võimaldas lähimal jälitajal Ivan Filatovil mugava vahe sisse sõita. Neljandal ringil aga õnnestus Pruusil konkurent kätte saada. Sellegipoolest oli Filatov tugevam (1:42.37) ja etapivõit läks Venemaale.

Tuuri üldvõidu teeninud Pruus oli kokkuvõttes sooritusega rahul. “Täna oli kindlasti kõige raskem päev, tundsin, et energiat väga ei olnud. Eile sai päris kõvasti sõidetud. Üldiselt olen väga rahul. Ma täna üritasin venelasest ikka kümne küünega kinni hoida. Proovisin talle ära panna, aga ta oli ikka natukene teravam ja laskumistel oli ta veidi kiirem,” sõnas Pruus.

Pruus uskus, et võitu poleks ta viimasel etapil ka ebaõnneta saanud. “Mul kukkus kolm korda kett maha ja viimasel ringil ragistas käike ka. Aga ega ma ilmselt ei oleks talle ära pannud nagunii, ta oli täna teravam,” lausus Pruus.

Külg-külje kõrval tippratturitega oli kõikidel huvilistel võimalik osa võtta ka Eesti olümpiakrossi sarja teisest etapist. Võitjad vanuseklasside kaupa: M14 Matthias Mõttus, N14 Maribel Rannala, M16 Romet Pajur, N16 Eliisabet Ebras. Meeste arvestuse võitis Ivar Vaab. Seeniorite erinevate vanuseklasside võidud läksid täna Margus Malvale, Tarmo Mõttusele ja Tarmo Neemelale. Meesjuunioride võidu viis koju Joosep Mesi.

Allikas: ERR

Kõik Kiviõli MTB Fest tulemused

Galeriid:

Juri Vsivtsev – M/N-14, M/N-16, NJ, NE