Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja IV etapp – Põleva Kivi XCO toimus Kiviõli Seikluskeskuse ümbruses kulgeval XCO rajal, mis on toimus sel aastal kuuendat korda. Meeste eliitklassis oli teistest tuhamäekõrguselt üle Martin Loo ning naiste eliitklassis võidutses UCI XCO reitingutabelis kümnendat kohta hoidev Janika Lõiv.

Hea meel on tõdeda, et esimesse starti tuli 29 noorukit, kes said oma oskusi näidata põhisõidu alumistel, 1 km pikkusel “flow” osadel ja “publiku tõusul”.

M10 klassi võitja – Olle Härmat.
N10 klassi võitja – Marta Mõttus.
M12 klassi võitja – Sebastian Suppi.
N12 klassi võitja – Loore Lemloch.

Kergemal, kaheringilisel võistlusel võtsid omavahel mõõtu M14 ja N14 võistlejad, kellest kiiremad olid M14 klassis Matthias Mõttus ja N14 klassis Maribel Rannala.

Põhiringile startisid esimestena M16, N16 ja NJ võistlejad, kelle hulgas oli üks külalisvõistleja Soomest, kelle kohta taustainfo puudus. Kohe esimesel ringil panid koos minema Virgo Mitt ning Elias Hämäläinen, kes demostreeris hästi laskumistel oma tehnilist osavust. Põnevas duellis pani kolmandal, viimsel ringil oma tugevuse maksma Virgo Mitt ning tuli M16 võitjaks minutilise edumaaga. Elias lubas järgmisel aastal taas kohal olla kuna talle rada väga meeldis. N16 võitja oli Eliise Kivistu ja NJ võitja Carolin Tammsoo.

Kindla võidu viieringilises sõidus sai M-eliitklassis Martin Loo ajaga 1:15:29 ja N-eliitklassis Janika Lõiv ajaga 1:26:53.

Janika käis enne võistlust kaks korda ka rajaga tutvumas ja andis pärast võistlust tagasisidet rajast: “Põleva Kivi XCO rada on mulle meeldinud juba alates esimesest korrast, kui ma trenni tegin seal – kaks aastat tagasi. Rada on igati maailma tasemel, kuna sisaldab raskeid tõuse ja ägedaid tehnilisi laskumisi, kus on huvitav sõita ning pealtvaatajatel mugav jälgida. Eriti kiiduväärt on see, et rada on iga aasta edasi ehitatud ja muudetud. Uuendustest meeldib mulle kõige rohkem “Allee” osa, kus on ülihea veeremine ning kiirus on suur. Ja kõigi aegade lemmik on ikka pealtvaatajatele hästi jälgitav “Uus Rockgarden”.”

M-Sport klassi võitja – Ivar Vaab
M-Sen 1 klassi võitja – Argo Rohtmets.
M-Sen 2 klassi võitja – Margus Malva.
M-Sen 3 klassi võitja – Tarmo Neemela.

Loosiauhinna – Husqvarna survepesuri, võitis Rando Marten Evendi.

Täname kõiki toetajaid: Husqvarna Eesti, Toila SPA Hotell, Lüganuse vald, Eesti Kultuurkapital, Proshop, Kiviõli Seikluskeskus.

PILDID (Juri Vsivtsev)

PILDID (Janne Epner)