Pühapäeval, 26. augustil Võrumaal Kütiorus peetud Husqvarna Olümpiakrossi maastikurattasarja VI etapi võitis meeste eliitklassis Markus Pajur. Teise ja kolmanda koha pälvisid vastavalt Viljar Kannimäe (Saksa Automaatika ProShop Team) ja Kaur Ojala (Nõmme Rattaklubi).

Naiste eliitklassis ületas esimesena finishijoone Haanja rattaklubi esindaja Mari-Liis Mõttus. Kätlin Kukk (Spordipartner), kes seekord pani end kirja naiste eliitklassi oli teine ning Merili Sirvel Kalevi Jalgrattakooli esindades kolmas.

Kütioru Husqvarna etapp lõpetas Markus Pajuri mahuka treeningperioodi, mille sarnast pole Markus omasõnul pikka aega kogenud. Võistlus oli seetõttu Markuse sõnul raske, kuna väsimusetunne oli sees. Võidusõidu jooksul õnnestus lõhkuda ka kett, mille asendamine omajagu aega võttis. Siiski õnnestus sõit võita ca 9 minutilise ülekaaluga. Nüüd ootab ees kaks nädalat kergemat perioodi ning siis on kavas MM, Šveitsis Lenzerheides.

Teistes vanuseklassides saavutasid esimesed kohad Romet Pajur (M14), Annabrit Prants (N14), Henry Grünberg (M16), Silvia Türkson (N16), Rait Ärm (MJ), Ivar Vaab (M Sport), Dmitri Sõptsenko (Sen1), Indrek Epner (Sen2) ja Tarmo Neemela (Sen3).

Kütioru rada pakkus ohtralt tõusumeetreid, erinevatel hinnangutel 140 kuni 170 meetrit ringile. Tegemist oli ehk raskeima rajaga sarjas. Tehniliselt oli samuti nõudliku rajaga, mis esmapilgul võis tunduda isegi lihtne, kuid pakkus väsimuse ja suurema kiiruse kombinatsioonina rohkelt närvikõdi kõigile osalejatele. Husqvarna sari tervikuna on sõitjaid aga sellisteks tehnilisteks takistusteks ette valmistanud ning suuremaid kukkumisi ega muid õnnetusi ei juhtunud.

2019 aasta Eesti XCO meistrivõistlused peetakse samuti Kütiorus ning rajameister Tarmo Mõttusel on plaanis rada ka oluliselt arendada. Selge on aga see, et järgmise aasta Eesti Meistrivõistlused peetakse vääriliselt raskel rajal nii tehniliselt, kui raskusastmelt.

Järgmine, ühtlasi ka viimane Husqvarna Olümpiakrossi VII etapp, toimub 2. septembril Valgehobusemäel. Raja on ette valmistanud Alari Kannel ning võrreldes 2017 aasta EMV rajaga on oodata nii mõndagi uut. Kohtumiseni sarja finaaletapil Valgehobusemäel!