Keila XCO etapp koos päikse ja rahulolevate osalejatega avas Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja 7. hooaja

Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasari alustas oma 7. hooaega päikselisel pühapäeval Keila XCO etapiga. Nädala keskel maha sadanud lumi oli kadunud ning etapi korraldaja spordiklubi Sportlove oli võistluspäevaks ette valmistanud suurepärase, parajalt tehnilise ning publikule kompaktse raja, mis pälvis osalenud võistlejatelt ainult kiidusõnu. Lisaks kodumaisele XCO sõitjate paremikule oli konkurentsi pakkumas ning poodiumikohti jahtimas sõitjaid Lätist ja Soomest.

Päeva kolm esimest starti olid noortele ning neid oli kokku pea sada võistlejat. Kõige nooremate laste võidusõit toimus lühendatud noorte ringil, mille kiireim N10 sõitja oli Karolina Lilenbach. M10 vanuseklassis oli teistest nobedam Gregor Kiis. N12 tüdrukute arvestuses ei olnud vastast Isabel Kiisile ja M12 ning ühtlasi ka sõidu kiireim oli Kevin Teeäär.

Teises stardis, kus juba sõideti võidu põhirajal, olid N14 klassi võitja Marta Mõttus ja M14 klassi võitja Magnus Normak. Ühtlasi oli hea näha, et noorte rattavalitsemise oskused ja tehniline tase on muutunud aastatega järjest paremaks.

Kolmandas stardis oli M16 võistlusklassis terve sõidu pingeline võitlus poodiumi eest ja lõpuks olid esimesed kolm kõik 30 sekundi sees. Seekord osutus kiireimaks Hugo Hendrik Orav. N16 klassi võitis Loore Lemloch ja NJ klassis jäi kahe soomlanna duellis peale Anni Teronen.

Päeva viimases, põhisõidus, oli joonel 50 võistlejat, kes 6 ringilise võistluse jooksul hajusid rajale ära ning publikul oli võimalik kogu aeg kellelegi kusagil kaasa elada. Põhisõidu kindel võitja oli soomlane Joni Savaste (ME) kellele järgnes Josten Vaidem (ME) ning kolmas oli MJ klassi võitja Matthias Mõttus. NE klassi võidu napsas Sille Puhu, talle järgnesid lätlanna Evelina Ermane-Marcenko ja Mairit Kaarjärv.

Keila XCO etapi kõik tulemused nähtavad siin: https://nelson.racetecresults.com/results.aspx?CId=16267&RId=6355

Järgmine sarja etapp toimub 25. mail Tehvandil, kus sõitjaid ootab põnev, tõusuderohke ning osavust nõudev võistlusrada. Kohtume seal!