Äkkeküla XCO rada on Eesti kontekstis pikkade traditsioonidega ning teada tuntud oma tehnilisuse ja nõudlikkuse poolest. Seekordne võistlus toimus ilusa ilmaga, kuigi kohati tegi sõitjatele liiga isegi veidi liiga palav ilm. Võistlejaid ootas hästi ettevalmistatud rada ja mõnus kohapealne meeleolu.

Päeva alustasid M/N10 ja M/N12 vanuseklassid, kellel tuli läbida lühendatud rajal kolm ringi. Võitjateks tulid vanuseklassides N10 Karolina Lilenbach, M10 Rando Kebja, N12 Samanta Celitane Lätist ja M12 Steven Sumberg.

Päeva teises stardis olid võistlusklassid N/M14. Sõit toimus põhirajal ning noored said raja keerukuste ja tehnilisusega kenasti hakkama. Kiireim tütarlaps oli Marta Mõttus ning noormeestest võidutses Egert Tammeleht.

Kolmandas stardis olid kihutamas M/N16 ja NJ vanuseklasside võistlejad. Kiireimat minekut näitas Hugo Hendrik Orav. Neidudest oli sõidu kiireim N16 klassi sõitja Mairit Kaarjärv, NJ vanuseklassi võitis Karolin Surva.

Päeva viimases stardis tuli kodupubliku rõõmuks võitjaks MJ klassi sõitja Arseni Laidinen, kes pidas vägevat võitlust Matthias Mõttusega (MJ). Mõttus juhtis sõitu esimeses pooles, aga rehvipurunemiste tõttu oli vaja teha peatus tehnilises alas ning peale seda käima lükatud põnev tagaajamine tõi talle seekord siiski vanuseklassi ja sõidu üldise teise koha. Kolmandaks sõitis end Rando Marten Evendi (ME vanuseklassis).

Naiste arvestuses olid kiireimad Mari-Liis Mõttus, teiseks tuli Maris Kaarjärv ning kolmandaks Annabrit Prants.

Järgmine peatus XCO sõpradele on COOP ANTSLA EESTI MEISTRIVÕISTLUSED MAASTIKURATTAKROSSIS kus 22. juuli selgitatakse välja parimad lühiraja sõitjad ja 23. juulil selguvad Eesti parimad olümpiakrossi sõitjad. Rohkem infot siit https://xco.ee/emv2023/

Husqvarna Eesti Olümpiakrossi karikasarja järgmine ja ühtlasi hooaja viimane etapp toimub 3. septembril Jõulumäel ning seal selguvad ka sarja üldvõitjad.

Äkke GP XCO tulemused on leitavad siit https://nelson.racetecresults.com/results.aspx?CId=16267&RId=6293&EId=17