Husqvarna Eesti Olümpakrossi karikasarja IV etapp toimus Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse rajal. Sealset rada on järjepidevalt arendatud nüüdseks kolm aastat ja see on saavutanud nii sõitjate kui ka kindlasti pealtvaatajate hulgas suure poolehoiu. Käesolevaks aastaks valminud hoogne hüpete kaskaad on vaieldamatult vaatemänguline ja ainulaadne rajalõik Eestis.

Kõige nooremad vanuseklassid, ehk alla 10 ja alla 12 aastased poisid-tüdrukud sõitsid spetsiaalselt neile planeeritud 1,1km ja 40 tõusumeetriga ringil, mis sisaldas kõiki xco raja elemente. Oli kiiret  vunkimist, rasket serpentiintõusu, hoogsat laskumist, kive, hüppeid, palkide ületusi ja keerukat slaalomit. 

Laste vanuseklasside parimad olid Linda Lensment, Egert Tammeleht, Mairit Kaarjärv, Riko Tammepuu.

Alla 14 aastaste 3,8km ja 160 tõusumeetriga võistlusring oli lühendatud versioon põhiringist. Samas said ka nii noored näidata oma julgust ja oskust uuel hüpete sektsioonil.

Parimad olid Maribel Rannala ja Markus Mäeuibo.

Kuni 16 aastased neiud-noormehed ja naisjuuniorid sõitsid Valgehobusemäe täispikal ja raskel 4,3km ja 200 tõusumeeriga ringil. 

Neidude parim oli Annabrit Prants, noormeestest Romet Pajur ja parim naisjuunior oli Indra Kutser.

Päeva viimases stardis olid koos meesjuuniorid, naiseliit, meeseliit, meeste sport ja meeste seeniorklassid. Elamusterohke ja füüsiliselt raske 5 ringilise sõidu käigus oli kuni lõpumeetriteni lahtine meeste absoluutklassi paremusjärjestus. Tulisest võitlusest väljus esimesena sportklassi sõitja Ivar Vaab, kellele pidid napilt alla vanduma seenior-1 klassi sõitja Imre Ojavere ja eliitklass esindaja Magnus Krusemann. Naiste esikolmik oli Iiris Takel, Maaris Meier ja Greete Steinburg. Meesjuunioritest oli parim Joosep Mesi. Seenior-2 klassi parim Indrek Epner ja Seenior-3 võitja Tarmo Neemela.

Tulemused leiab siit

Juri Vsivtsevi meisterlik fotoalbum asub siin