Husqvarna Eesti Olümpiakrossi Karikasarja 6. etapp toimub pühapäeval, 12. septembril Jõulumäe Tervisespordikeskuses ja on sarja finaalvõistlus.

Eesti Olümpiakrossi karikasari on üle-eestiline jalgrattakrosside võistlussari, mis koosneb kuuest etapist ning vältab maist septembrini. Karikasarja formaat on klassikaline olümpiakross (ingl k. cross-country olympic) ehk XCO. Olümpiakross märgib võistluse formaati, kus sõidetakse lühikesel 4-6 km pikkusel tehnilisel ringil ning raja läbimine nõuab võistlejatelt häid rattavalitsemise oskusi ning paneb proovile füüsilise suutlikkuse.

Võistlusele saab registreerida sarja kodulehel www.xco.ee kuni 8. septembrini. Võistluspäeval toimub registreerimine alates kella 9:30 kuni 60 minutit enne võistlusklassi starti, kohapeal tasumine sularahas.

Ajakava 12. septembril Jõulumäel

09:30 Registreerimine ja numbrite väljastamine – lõpeb kuni 60 min enne starti

10:20 Võistkondade esindajate koosolek

10:00-10:50 Võistlusrajaga tutvumine

11:00 start M10, N10, M12, N12

11:30 start M14, N14

12:30 start M16, N16, NJ

13:30 laste ja noorte autasustamine

13:30-14:50 Võistlusrajaga tutvumine

15:00 start MJ, ME, NE, M-SPORT, SEN 1-3

16:45 täiskasvanute autasustamine

Rada

Võistlusrajaks on 2021. aasta juulikuus Karo Mets maastikurattakrossi EMVks valminud 4 km pikkune Jõulumäe XCO rada.

Pealtvaatajatele atraktiivne võistlusring on planeeritud võistluskeskuse ümber mägisele maastikule, sellel on rohkelt looduslikke ja tehislikke tehnilisi elemente, mis panevad proovile võistleja füüsilised võimed ja tehnilised oskused. Ohtlikuna tunduvad rajalõigud saab läbida alternatiivsetel liinidel.

Rajast saab ülevaate EMV videokokkuvõttest www.youtube.com ja ME-MU-MJ sõidust www.youtube.com

NB! Kuna võistluseelsel päeval toimuvad Jõulumäel EMV maastikuratta teatekrossis, ei ole EMV ajal võimalik XCO võistlusrajaga tutvuda (11.09. kell 9:00 – 17:00).

TERVISEOHUTUSE NÕUDED VÕISTLUSTEL OSALEMISEKS:

Tulenevalt vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutest, tuleb kõigil 18aastastel ja vanematel võistlustel osalejatel ja taustajõududel (kes soovivad sissepääsu võistluskeskustesse, esindajate koosolekule, TP ja stardi-finiši alasse jms) esitada Jõulumäe parkla telgi juures üks järgmistest tõenditest:

1. COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend

2. COVID-19 läbipõdemise tõend

3. kuni 72 tundi enne üritusele sisenemist teostatud PCR test (negatiivne)

4. kuni 48 tundi enne üritusele sisenemist meditsiinitöötaja poolt või üldapteegi tegevusloa omaja juures teostatud antigeeni kiirtest (negatiivne)

Kohapeal on kiirtesti tegemise võimalus, mille viib läbi meditsiinitöötaja. Test maksab 10 eurot, tasumine kohapeal, ainult sularahas.

Pärast tõendi esitamist, negatiivset testitulemust ja/või vanusekontrolli läbimist saavad kõik sportlased/taustajõud endale vastava käepaela, millega on pääseb võistlusalale. NB! Ilma käepaelata starti ei pääse.

Soovitav on kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Võistluste juhend siin

Sündmus Facebookis Jõulumäe XCO, Husqvarna Olümpiakrossi Karikasarja VI etapp

Täname Husqvarna Eesti OÜ olümpiakrossi karikasarja toetamise eest!